Bun venit pe L-D-S ANIME COMMUNITY
Tot ce se întâmplă pe acest forum "l-d-s.forumz.ro" NU este REAL . În primul rând , membrii ai acestui forum nu sunt reali. Conturile sunt făcute de mine , iar tot eu postez încontinuu pe forum . Tot ce scrie pe forum sunt POVEȘTI INVENTATE , nimic nu este real . ( ar fi și absurd ) . Astfel , mă incită foarte tare aceste lucruri și din acest motiv am creat forum-ul . Totul este creat pe același IP iar conturile au aceeași parolă . Fetele (ex. Dana , Fabia , Alisse etc ) nu sunt reale . Nimic nu s-a întâmplat cu adevărat din ce scrie pe forum . Dacă , totuși , am greșit cu ceva , rog pe cei din echipa FORUMGRATUIT.RO să mă anunțe . Nu aș dori că forumul să fie șters. Mulțumesc Anticipat !

Bun venit pe L-D-S ANIME COMMUNITY

Nobody knows actually

AcasaInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Adevarul (S02E10)

In jos 
AutorMesaj
Mikii
Membru LDS

MesajSubiect: Adevarul (S02E10)   Mar Mai 15, 2018 4:31 pm

Imi incepusem ziua perfect. Chit ca Alisse ma mirosea si eu nu stiam daca fata aia din a 6-a de la scoala respectiv liceul la care am intrat mi-a vazut fata sau nu, eu ma simteam foarte bine. Am intrat in #Them si pana la urma ma resemnasem cu faptul ca am omorat-o pe Roxana si ca un om nevinovat a intrat la inchisoare din cauza asta. Era ca o furtuna ce urma sa se dezlantuie asupra casei mele dar eu continuam sa ascult muzica si sa ma gandesc la cat de animale pot fi oamenii. Spre exemplu, eu - Loquis cel cuminte si semi tocilar care si-a trait intreaga copilarie in umbra celor populari, am ajuns sa ucid si sa sperii fetele pe strada pentru placerea proprie a Pasagerului meu Intunecat. Poate asa-s multi oameni, doar ca sunt suficienti de puternici sa nu intreaca limita. Se pare ca eu si Teo n-am reusit.
Pustoaica asta si-a dat viata pentru mine si mintea mea o stie foarte bine. Nu avea de ce sa-si puna capat zilelor. Singuratatea si melancolia ei au fost doar niste pretexte insa eu am fost baiatul care i-a implinit ultimile dorinte si care i-a penetrat pasarica. A trecut ceva timp de atunci, iar Teo nu cred ca va disparea prea curand pentru ca, dupa parerea mea, blestemul sau poate darul pe care l-a lasat in urma, e mult mai puternic decat toti hormonii mei de copil de 15 ani. Teo reusea sa ma linisteasca si sa ma faca sa gandesc ca nu tot ce zboara se mananca. Maria si Elena au disparut complet din peisaj, iar daca va veni vremea sa reapara, Teo imi va oferi cel mai mare ajutor si totodata cea mai strasnica putere de care as putea avea nevoie.
Nu ma puteam gandi la Lavinia. Voiam doar sa fut ! Voiam sa fut un vagin umed si cald, sa intru in Portile Raiului macar pentru 5 secunde. Imi era dor de vaginul de aur al Roxanei ! Pacat ca n-am futut-o pe masa aia cand am ars dovezile. Ar fi fost o experienta ciudata dar excitanta. Of si ce prost sunt, am avut sansa sa fut cea mai tare fata din #Them si am dat cu piciorul la tot. Da ! Eu - Loquis, cel prostut, poreclit 'maimuta ordinara' din cauza urechilor mele maricele, in gimnaziu, de catre prima mea dragoste din clasa a 6-a. Obisnuia sa-mi spuna ca nicio fata nu s-ar uita la mine, dar futu-ti mortii ma-tii, acum TU nu mai esti asa frumoasa, pe mine voia sa ma futa o fata ca din reviste, si Karma is a bitch, right?! Sigur meritam toata placerea asta dupa toti anii astia de suferinta. Spuneti-mi si mie, cum ar fi trebuit sa creasca un copil si sa devina adolescent cand a avut parte de atatea obscenitati, refugii si discriminari in copilarie ?!
- Esti genial, Loquis. Ai inceput sa ma asculti!
- Am obervat ca nu vrei sa-mi faci rau, dar una peste alta, ce facem cu Alisse?
- Ai cam neglijat gasca asta in ultimile zile, eu propun sa-l suni pe Alex sau pe Daniel si sa iesiti.
- Sunt un pic activat, as vrea sa merg la #MyPlace. Sau sa fut ceva.
- Usor, animalul meu. Ai timp si de asta. Dovedeste-le ca nu ai nicio treaba cu ce i s-a intamplat lui Marian. Daca Alisse te banuieste, sigur a spus asta tuturor si din cauza asta nu te-a mai sunat Daniel.
Suna logic. Noi nu ne certam mai niciodata.
Am sunat-o pe Alisse si urma sa ne intalnim la o cafea in #Corner2. Era cafeneaua visurilor mele. Toata lumea populara mergea acolo. Nu l-am sunat pe Daniel pentru ca pur si simplu asteptam o explicatie pentru aceasta absenta. Banuiam ca ce a zis Teo ar putea fi motivul, dar iesirea cu Alisse imi va confirma teoria. Parfum, ochelari, margele, bratara si gata de luat un taxi spre #C2. Aveam un pic de emotii dar ma stapaneam grozav, mai ales ca Teo imi ghida fiecare miscare si-mi indruma deciziile.
Voi nu cred ca va imaginati cum arata fata asta la 15 ani. Era superba ! Roxana era minciuna pe langa ea. Avea cei mai lungi craci pe care i-am vazut vreodata, avea vreun 1.79, par cret, piele bronzata finut de parca ar fi mers zilnic la solar, si mereu alegea sa poarte blugi super skinny scurti deschisi si ceva foarte decoltat. Dody era treaz doar vazand-o cum intra in cafenea, cu o pereche de ochelari de dama pe fata. Totusi, atitudinea poker-face incepea sa ma nelinisteasca si incep conversatia cu un simplu :
- Buna !
- Hei.
Un "Hei" spus pe un ton vocal plin de interpetari si cai de dezlegare. Teo intervine scurt :
- "Poarta-te normal, frate, poarta-te normal !"
- Sa nu te recunosc, ai facut schimbare de look ?
- Da, ma plictisisem de fata mea, cred ca raman asa.
- Am fost surprinsa ca m-ai chemat dupa ce ai disparut asa de la Lavinia.
- Nu-mi sta in fire, Alisse, doar ca unchiul meu e grav bolnav si nu am vrut sa va implic in povestea asta.
- Imi pare rau sa aud asta. De ce nu ai mai dat niciun semn de viata ?
Nu-si scote ochelarii. Ceva nu-mi miroase a bine asa ca-i pun si eu pe ochi. Comand cafeaua si ezit sa raspund la intrebare.
- Te intimidez ?
- Cum ?
- Am spus, "te intimidez?" de ti-ai pus ochelarii ? Sau doar iti face placere sa copiezi ce vezi prin jur ?
Zambesc snob, stau vreo 3-4 secunde sa ma gandesc cum sa raspund si parca Teo se bagase deja peste mine :
- Mi se pare mie, sau ma ataci ?
- Cred ca tu te ataci singur. Eu ii port pentru ca am avut nopti nedormite de cand Marian a fost acuzat pe nedrept. Vad ca tu esti foarte luminos la fata, n-ai nevoie de ei.
Era mult mai desteapta decat mi-as fi inchipuit vreodata. Am uitat ca in seara aia fumase iarba si probabil era excitata. In plus, ii furasem absorbantul. Sunt sigur ca era al ei pentru ca se comporta mult prea ciudat, acum e diferita.
- Imi pare chiar rau pentru Marian, dar daca e intr-adevar nevinovat, totul o sa iasa la iveala.
Alisse soarbe 2-3 guri dintr-un Esspreso Lung Lavazza, zicandu-mi :
- Ce mai face Daniel, Loquis ?!
- Nu am mai vorbit cu el. Ma gandeam ca e suparat pe mine.
- Hmm, sa inteleg ca nu ti-ai implicat nici cel mai bun prieten din copilarie in mica povestioara cu unchiul tau, nu?
- Nu, nu vorbesc chiar tot cu Daniel. De ce ma intrebi asta?
- Loquis, nu vreau sa te sperii. Daniel e la politie in momentul de fata.
- Cum ? DE CE ?
- E impreuna cu Marian. Daniel a spus ca l-ai sunat sa-l roage pe Marian sa-ti dea adresa Roxanei. Dar stii ce e mai ciudat? Ca asta s-a intamplat fix inainte sa... moara.
Adopt o pozitie faciala normala iar Teo incearca sa-mi stapaneasca teama si frica cu care o priveam pe Alisse auzind asta. Nu credeam ca Daniel ar fi tinut cont de rugamintea aia afurisita.
- I-am spus si lui ce iti spun si tie. Parintii mei au avut o afacere cu un credit si aveau nevoie de parintii Roxanei pentru nu-stiu-ce validare. Nu am intrebat ce si cum, doar ca te pot asigura ca nu s-a intamplat nimic. S-au descurcat si singuri.
Alisse rade.
- Si parintii tai te-au pus pe tine sa faci rost de adresa fiicei lor ?
- O cunoscusem pe Roxana inainte de asta, la Marian acasa. A fost si prietena cu Stefania care e cu mine in clasa din toamna, am vrut sa le fac un favor daca tot incepusem sa ies cu voi.
- N-ai cunoscut-o, Loquis. Politia a interogat fiecare prieten al ei, inclusiv pe Daniel, tu n-ai existat in povestea asta.
- Nu cre...
- Nu ma intrerupe. Vino pana la baie.
Eram literalmente cu morcovul in cur. Stiam sigur ca ma mirosise creata asta. Era mai mult decat evident ca stia mai mult decat jumatate de poveste, sau cel putin incerca sa o scoata din gura mea.
- Stiu ca tu ai omorat-o pe Roxana, psihopatule. De altfel, toata gasca incepe sa vada cine esti de fapt. Oh, Loquis, cel nou aparut caruia ii curg balele dupa Lavinia dar care pleaca mereu si are o scuza pentru orice se intampla in jur ? Sunt la curent cu trecutul tau, vierme. Erai un antisocial respins de toata lumea si dintr-o data tu esti cel mai cuminte, pur si cool om din gasca noastra ? Esti plin de minciuni si Lavinia nu s-ar uita niciodata la un criminal fara scrupule ca tine. Baga-ti mintile in cap si pregateste-ti funduletul pentru dusurile inchisorii. Te asigur ca ti-au scapat multe pe drumul tau de lunatic.
A plecat, luandu-si poseta de pe marginea chiuvetei. Transpirasem complet, imi era frica si asteptam doar sfatul lui Teo.
- Maria si Elena, nu? Ele te vor duce la fund, mai mult ca sigur, nu? Vezi, obsedatule, unde te aduce gasca asta ?
- NU ma mai critica si spune-mi ce naiba sa fac.
- Pentru inceput, calmeaza-te. NU mai gandi ca un nebun paranoic si analizeaza atent situatia. Dovezile nu mai exista, tot ce are Alisse sunt speculatii (adevarate, intr-adevar, dar totusi raman niste speculatii)
- Uiti faptul ca un politist si o doctorita m-au vazut la spital, Teo.
- Iar tu uiti ca ai lentile verzi si un alt hairstyle. Si esti super sexy, apropo. Alisse a spus ca nu te recunostea, deci, unde-i panica ?
- Si tu vrei sa ma bazez pe chinezariile mele din ochi si pe o freza de 40 lei?
- Orice s-ar intampla, Loquis, pentru a mia oara, sunt dovezi insuficiente iar povestea e mult prea complicata ca sa poti fi tu acuzat de moartea Roxanei. Daca nu recunostea Marian, ancheta inca continua, dar politistii nu o sa asculte de niste copii de 15 si 14 ani ca Alisse si Daniel care n-au zis nimic la momentul potrivit. Se vor gandi ca vor sa-l scoata, clar, iar singurul lucru care i-a interesat a fost sa inchida cazul, nu sa afle adevarul, ce naiba nu-ti ajunge?
- Un lucru e clar, am iesit definitiv din #Them si probabil viata sociala imi va fi iar afectata in liceu...
- Crezi ca doar oamenii astia exista in tot liceul ala ? Daca politia nu le accepta povestea, si crede-ma ca n-o s-o faca, zvonurile nu pot curge fara un sambure de adevar. Cine o sa-i creada ? Ai 4 ani la dispozitie sa-ti faci chiar tu propria gasca mult mai tare ca #Them. Arata-le ca nu esti un psihopat si n-o sa-i creada nici dracu'.
L-am sunat pe Daniel dar mi-a inchis. Se pare ca Alisse zicea adevarul, fut-o-n gura de creata. Chiar isi duc planul la capat. Dar Teo avea din nou dreptate. Nu ma puteau incrimina pe mine. Si ce politist intreg la cap ar redeschide un caz cand cineva a recunoscut fapta? Succes, Sherlocks ce sunteti!
#Them m-a inghitit ca o masa la MC Donalds cand ti-e super foame si m-a evacuat pe rect la fel de repede. Toata povestea cu Roxana s-a intamplat din cauza asta iar acum sunt din nou singur. Nu-l mai am nici pe Daniel alaturi.
- Ma ai pe mine !
- Tu nu esti reala.
- Nu sunt, dar am fost si ti-am lasat ceva amintiri. Loquis, n-ai vrea sa ma mai penetrezi cateva minute ? Stiu ca nu-ti intra tot dody-ul, dar felul in care gurita mea mica iti sugea arma ta incarcata, gata sa explodeze in fiecare secunda, nu te face sa simti placere psihic ?
Oh, dody nu mai putea. Ce-mi facea, Teo !!
- Asa, atinge-te, da-ti drumu' in baie la #Corner2. Stiu ca asteptai de mult sa intri in cafeneaua asta. Gandeste-te la mine, gandeste-te la fata mea si la felul in care te duceam pe culmile placerii. Asa, hai mai repede, descarca-te animalul meu !
[center]
- Ahhh.......

---------------------------------------
Citat :
"Si nu ma injura ca daca ajungi sa ma cunosti
O sa vezi ca sunt asa c-am dat de prea multi prosti!'

----------------------------------------
Sus In jos
Munty
Membru LDS

MesajSubiect: Re: Adevarul (S02E10)   Mar Mai 15, 2018 4:33 pm

Nota 10 pentru atitudinea lui Loquis in conversatia cu Alisse ! A prestat formidabil.
Sus In jos
[Own]Dana
Mistress
Mistress

MesajSubiect: Re: Adevarul (S02E10)   Mar Mai 15, 2018 4:35 pm

Loquis s-a mast cu gandul la Teo ? Cand Alisse a stat langa el in baie si probabil i-a dat o erectie cu outfitul ala ? Teo e mai puternica decat orice personaj din cartea asta

LIKE, frumos sezon, hai cu ultimile 2 ca asteptam 3-u <3 Eu sincer nu cred ca ajunge asta la nicio inchisoare, s-au prins oamenii cum era si normal, dar e prea prea

ruxdor
Membru LDS

MesajSubiect: Re: Adevarul (S02E10)   Mar Mai 15, 2018 4:38 pm

The Dark Passenger, S02E10 "Adevarul a scris:
#Them m-a inghitit ca o masa la MC Donalds cand ti-e super foame si m-a evacuat pe rect la fel de repede.

'Adevarul' e ca asta-i foarte 'adevarat' Laughhh Nu ma pot bucura pentru Alisse ca s-a prins pentru ca nu ma asteptam ca Daniel sa vorbeasca dupa atata timp de apelul ala. Il protejeaza pe Marian, dar nu pe Loquis.

Sus In jos
Melina
Mistress
Mistress

MesajSubiect: Re: Adevarul (S02E10)   Mar Mai 15, 2018 4:40 pm

N-ajunge ma la inchisoare. Diicotu o s-o suga ca n-au cu ce sa-l acuze, juridic vorbind.
Iar daca era sa ajunga, totul se incheia in sezonul 2 si nu mai aparea 3-ul, deci stati linistiti ca asta e un must known spoiler

I fucking hate judgemental people. I'm more like, oh hey you smoke? Good for you.
Oh hey you drink ? Drink the fuck on. You've had sex? Chill! You haven't? Chill! You wear
a lot of make up? Cool. You don't? Well all fucking right. I don't care if you have tattoos
or piercings, I don't care if you have a lot of money or don't, I don't care if you have a
fucked up past. I'm no one to judge and neither are you.
Sus In jos
FATMA
Membru LDS

MesajSubiect: Re: Adevarul (S02E10)   Mar Mai 15, 2018 4:42 pm

Incet incet, devine cred adevaratul psihopat de care toata lumea vorbeste si pe care il vom vedea probabil in sezonul 3. Si aici se vede foarte clar ca il intereseaza doar de Teo aka #NewDarkPass

Despre FATMA:

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Adevarul (S02E10)   

Sus In jos

Adevarul (S02E10)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Bun venit pe L-D-S ANIME COMMUNITY :: Sezonul 2-
Mergi direct la: