Bun venit pe L-D-S ANIME COMMUNITY
Tot ce se întâmplă pe acest forum "l-d-s.forumz.ro" NU este REAL . În primul rând , membrii ai acestui forum nu sunt reali. Conturile sunt făcute de mine , iar tot eu postez încontinuu pe forum . Tot ce scrie pe forum sunt POVEȘTI INVENTATE , nimic nu este real . ( ar fi și absurd ) . Astfel , mă incită foarte tare aceste lucruri și din acest motiv am creat forum-ul . Totul este creat pe același IP iar conturile au aceeași parolă . Fetele (ex. Dana , Fabia , Alisse etc ) nu sunt reale . Nimic nu s-a întâmplat cu adevărat din ce scrie pe forum . Dacă , totuși , am greșit cu ceva , rog pe cei din echipa FORUMGRATUIT.RO să mă anunțe . Nu aș dori că forumul să fie șters. Mulțumesc Anticipat !

Bun venit pe L-D-S ANIME COMMUNITY

Nobody knows actually

AcasaInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Singurul dar nu cel din urma (S02E11)

In jos 
AutorMesaj
Mikii
Membru LDS

MesajSubiect: Singurul dar nu cel din urma (S02E11)   Mier Mai 16, 2018 4:15 pm

Suntem singuri pentru ca suntem urati. Da ! Sa nu uiti asta vreodata ! Din cauza asta te-ai refugiat in fetishul tau cu #fetiscanele de la #MyPlace pentru ca nu ai putea avea niciodata fetele de acolo cu fata pe care o ai. Sunt sigur ca Alisse a vrut sa faca sex cu mine doar pentru ca Lavinia ma aprecia cat de cat sau era prea fumata sa vada cum arat.
- Mie imi place cum arati.
- Teo, esti subconstientul meu. Normal ca el incearca sa ma faca sa ma simt mai bine.
- Ei, daca o zici tu asa, suna trist. Alisse a fost tot subconstientul tau ?
- Alisse e persoana care ma uraste cel mai mult in clipa de fata. Chit ca a vrut sa ma futa sau nu, totul e la gunoi acum. In plus, nu stiu cum o sa reusesc sa-mi apar reputatia cu adevarurile ei din cap.
- Eu voi fi aici sa te indrum.
Plecasem spre Daniel. Era momentul sa discutam ca de la un prieten de aproape 9 ani de zile la altul. Teo era gata sa ma ajute iar eu eram gata sa accept ajutorul.
- Cand aveai de gand sa-mi spui ca ai omorat-o pe Roxana ?
- Si tu crezi prostiile lui Alisse ?
- Prostiile lui Alisse, frate? Mi-am dat seama din prima ca tu esti faptasul. N-a vrut sa se futa cu tine si ai violat-o. Esti un monstru!
- De ce cacat as fi violat-o pe Roxana daca Alisse imi propusese sa fac sex cu ea la Lavinia acasa ? Tu te auzi ? Ma acuzi de o crima pe care a recunoscut-o Marian, nu uita asta !
- Am fost la Marian, la politie. Ne-a spus amandurora ca nu el a facut asta doar ca nu mai putea trai cu gandul ca Roxana e moarta. Stii tu ce e iubirea? Stii tu de ce a recunoscut Marian ceva ce tu ai facut ? Esti un gunoi.
- Si tu crezi un prost dependent de iarba pe care-l cunosti de cat ? Daniel ? De maxim 3 ani ? Eu zic sa te cizelezi un pic si sa ma asculti.
- Ce dracu' mai ai de spus ?
- Eu chiar va inteleg durerea. Bine, nu o inteleg pe a ta, pentru ca o cunosteai pe Roxana la fel de bine pe cat o cunosteam si eu : adica deloc, dar ce nu inteleg e de ce incercati sa ma scoateti tap ispasitor fara sa veniti cu o dovada.
- O arzi juridic acum, cacatule ?
- Controleaza-ti limbajul. Politia nu redeschide cazul. Puteti sa faceti voi cate apeluri vreti la Tribunal, dar nu e in interesul lor sa va asculte inventiile.
- Macar recunoaste daca te crezi atat de invincibil !
Ma incalt si dau sa plec spre casa :
- Revino-ti, prietene. N-am ce sa recunosc.
E clar. Acum sunt oficial singur. Daniel s-a aliat cu #Them si trebuie sa duc cel mai mare razboi din perioada liceului cu gasca visurilor mele. Poate Teo avea dreptate. Poate chiar ar fi trebuit sa-mi construiesc propria gasca. Dar altceva ma rodea acum. Voiam sa aflu cum o chema pe fata din a 6-a care mi l-a vazut pe dody in bloc. Am deschis facebook-ul si am cautat ore in sir de am innebunit : nicio poza care sa-mi aminteasca de ea. Aveam imaginea fetei ei perfect in minte. Am mai vazut-o prin #PCV vara asta de cateva ori, alaturi de Elya, o fata de a 7-a cu suvite blonde care arata traznet.
- Bingo ! Elya ! Cauta-i prin poze. Sigur trebuie sa aiba una impreuna - Teo.
Zis si facut. Chiar aveau o poza impreuna ! O chema Cristina si era intr-adevar foarte frumoasa pe facebook. Nu o aveam la prieteni si nici nu aveam de gand sa-i dau vreodata ADD. Ma gandeam numai la zeci de metode prin care sa ma asigur ca nu-mi vazuse fata. Deschid ask.fm-ul ei, pe care il sharuise in descriere, si adresez o intrebare anonima :
"Ce ai vazut prin orasul nostru si ti s-a parut foarte ciudat?"
Era mai mult decat potrivita. O duceam sigur cu gandul la asta pentru ca sunt absolut convins ca eram unicul ciudat care facea ce facea la varsta asta.
- Te joci cu focul, Loquis. Din nou, nu te-a vazut ca te satisfaceai, cazul ar trebui sa fie inchis la fel ca al Roxanei. De ce iti complici sigur viata ?
- Nu pot sa ma linistesc asa, Teo. Am nevoie de garantia ca nu-mi cunoaste numele sau doar ca nu mi-a vazut fata.
Aveam nevoie sa merg la #MyPlace mai mult decat orice. Dar ma abtineam ! Deja existau doua fete care mi-ar putea ruina viata sociala in liceu : Roxana, care chiar ar fi putut sa faca asta dar acum nu mai poate, si Cristina, de care sincer mi-e foarte frica. Devin obsedat pe ideea asta.
- Nu vreau sa iti stric dispozitia dar uiti pe cineva.
- Nu mi-ai spus tu sa le scot pe Maria si Elena din joc ?
- Ba da, dar fii precaut. Nu uita amanuntele.
- Acum o intorci ? Spuneai ca esti sigura ca nu vor spune nimic.
- Acum nu vor spune nimic. Probabil sunt traumatizate. Ce trebuie tu sa faci e sa le eviti si sa eviti bancutele, Loquis ! Da-le timp sa uite.
- Cine ar putea uita asta ? De ce nu poti intra in mintea Mariei sau Elenei sa le spui sa taca din gura daca tot le-ai fost atat de buna prietena ?
- Loquis, delirezi. Linisteste-te si lasa-le in pace. Concentreaza-te pe liceu. Uit-o si pe Cristina si pe Roxana.
- Si ce fac cu #Them ?
- Liceul include doar un singur membru de acolo : Alex. Pe care, sincer, ai vazut ca nu-l intereseaza ce se intampla, deci nu-ti va face viata grea. In plus, cand tu vei fi clasa a 12-a, Maria si Elena vor avea varsta pe care o ai acum, deci nu va veti mai intalni vreodata daca ma asculti si te chinui sa intelegi.
- Am inteles tot. Dar nu pot uita asa repede de Cristina ! Cel putin nu acum, cand nu stiu absolut nimic de ea.
- Macar du-te la inot sau fa ceva sa-ti distraga atentia.
- Stii ce mi-ar distrage atentia, Teo... o stii foarte bine.
- Nu. Nu te duci inca la #MyPlace. Mai asteapta un pic. Uite, de ce nu incerci sa te imprietenesti pe facebook cu unii colegi din clasa ? E un pas crucial. Clasa ta va fi cea mai importanta. In plus, schimba naibi pozele alea ca-s oribile. Fa niste poze noi. Imprumu-ta iphone-ul surorii tale.
Era o idee buna. De asemenea, apreciam foarte mult faptul ca Teo nu imi mai dorea raul. Voia sa ma ajute sa-mi implinesc visul chiar daca mi-a acaparat fiinta si s-a transformat in noul meu Pasager Intunecat. Am postat cateva poze noi care au iesit binisor si care au trecut de confirmarea lui Teo. Ba chiar incepusem sa strang si niste like-uri de la niste fete pe care nu le cunosteam si care chiar dadeau un pic a #fetiscanele de la #MyPlace, dar ceva tot ma nelinistea...
- Crezi ca e bine sa-mi pun fata pe reteaua asta de socializare dupa ce m-au vazut cateva fete din oras acolo ?
- Paranoia, te rog inceteaza. O sa te inchizi toata viata in casa acum, din cauza asta ? Trebuie sa pari un om normal, care are obiceiuri normale : de exemplu, postatul pe facebook si iesitul la sucuri, ca sa nu trezesti nicio suspiciune. Crezi ca s-ar gandi cineva ca un om de genul ar putea fi capabil de o astfel de umilire ?
- Ma linistesti, dar e linistea diniantea furtunii.
- N-o sa fie nicio furtuna daca ma asculti. Erai cacat pe tine in baie la #C2 si la Daniel acasa si ai vazut ca au tacut din gura intr-un final ca n-au nicio proba. Nici fetele astea n-au vreo proba. Orasul e plin de oameni care nu te-au vazut vreodata in viata lor pentru ca n-ai fost popular deci ar trebui sa fii recunoscator pentru 'blestemul' asta.
Se juca cu mintea mea si ma trimitea in toate partile posibile ale galaxiei subconstientului. Orice ar fi spus, eram de acord ! Era partea din mine cea inteligibila, partea din mine care chiar era inzestrata cu ratiune si logica, dar si cu intuneric si nebunie...
Primesc un mesaj pe facebook de la Alex in care imi zice ca mai multi colegi din clasa si liceu (cei considerati populari, banuiesc) urmeaza sa se intalneasca in #PCV in spatele scenei, pe la ora 22:00 la o tigara. Nu ma chemase si pe mine dar am intuit ca si-ar dori sa vin si eu. Daca va reamintiti, chiar el imi spusese odata "Eu cu ce sunt diferit fata de tine?" iar Alex a fost muza mea principala in subiectul popularitate. Baiatul asta ar fi putut agata orice fata si fara bani, doar cu charmul si atitudinea pe care o adopta deseori in prezenta lor. As fi avut multe de invatat de la el doar ca de fiecare data nu era serios si il interesau doar banii pe care ii facea din pariuri. Uitasem pentru un moment de Cristina si se pare ca Teo s-a retras pentru un moment, semn ca era de acord sa ma preocup de aceasta intalnire. Ba mai mult, mi-am dat seama cu bucurie ca Alex nu a dat doi bani pe ce credeau Alisse sau Daniel si ca e de acord cu teoria politistilor. Era destept, dar de asemenea era mult mai destept decat toti la un loc daca reusea sa treaca peste acest subiect fara sa-si complice viata cum o faceam eu in momentul de fata. Nu mi-ar fi zis nimic mie, Loquis cel prost si mic in umbra lor, daca nu intram in #Them cu ajutorul Laviniei.
Exact ca in ziua in care am mers la Lavinia acasa, am ales cele mai bune haine din dulap, m-am dat cu singurul meu parfum dar care mirosea bine si aveam o groaza de emotii. Cred ca aceleasi emotii le voi avea si in prima zi de liceu, doar ca acum sunt ceva mai mari deoarece ne vom intalni toti popularii. Binecuvantez ziua in care am fost la acel party si la fete acasa. Am invatat sa adopt un altfel de comportament chiar si in putinele zile in care am fost alaturi de #Them.
Pentru un moment totul parea magic, am mers pe jos spre #PCV si mi-am cumparat un pachet de tigari pentru ca am decis ca nu voi putea fi popular sau acceptat de cei populari daca nu voi avea aceleasi obiceiuri ca ei. Doamne, sper sa nu fie Cristina acolo !

Sus In jos
Alisse
Membru LDS

MesajSubiect: Re: Singurul dar nu cel din urma (S02E11)   Mier Mai 16, 2018 5:25 pm

Ce ma ? Asta e finalul, asa din pula scos ? De ce a aparut topic cu sezonul 3 ?

Goddess

MesajSubiect: Re: Singurul dar nu cel din urma (S02E11)   Mier Mai 16, 2018 5:27 pm

Hmm.. mikii ? Laughhh

E destul de slab oricum sezonul asta in comparatie cu primul

Sus In jos
Mikii
Membru LDS

MesajSubiect: Re: Singurul dar nu cel din urma (S02E11)   Mier Mai 16, 2018 5:29 pm

Alisse a scris:
Ce ma ? Asta e finalul, asa din pula scos ? De ce a aparut topic cu sezonul 3 ?

Este episodul 11. Finalul e in episodul 12, dar apare maine probabil si era binevenita promovarea sezonului 3 deja.

Ca sa clarificam, sezonul 1 are 12 episoade
sezonul 2 are 12 episoade
sezonul 3 are 24 episoade
sezonul 4 (care e ultimul) are 6 episoade + parerea mea proprie la final despre ce s-a intamplat cu Loquis cu adevarat.

13 person like this post
Sus In jos
Alle
Consultant LDS
Consultant LDS

MesajSubiect: Re: Singurul dar nu cel din urma (S02E11)   Mier Mai 16, 2018 5:32 pm

Teo domina tot aici. Teo nu mai e Teo Laughhh

@Elya, sezonul asta ti s-a parut slab ca le-a postat mikii de prin 2015 pana in 2018, daca il citesti cap coada si dupa faci comparatia cu primul, intriga si suspansul de aici sunt mul mai tari
Sus In jos
ruxdor
Membru LDS

MesajSubiect: Re: Singurul dar nu cel din urma (S02E11)   Mier Mai 16, 2018 5:38 pm

Ai aparut si tu @Elya in episodul asta Laughhh daca ai remarcat. Si cred ca vorbea de @Crissu care are removed si nu poate sa citeasca.

Ca o analiza scurta a sezonului 2 in comparatie cu primul, e cu mult peste. Deja Loquis se integreaza, constientizeaza cu ajutorul lui Teo ca #MyPlace ii aduce doar necazuri si incearca sa-si gaseasca alte metode de a-si stapani viciul. E fascinant totusi cum trece de la o idee la alta, de la Roxana la Maria, de la Elena la Cristina, antiteza #MyPlace - #Them dar cum in final se linisteste NUMAI cu ajutorul lui Teo cea imaginara, a noului Pasager Intunecat. De fapt, Loquis e mai destept decat toti la un loc, el crede ca-l ajuta Teo involuntar, dar serialul nu ne spune mai multe detalii despre cum ii apare Teo in minte. Probabil e doar o voce interioara pe care EL a ales-o sa fie interpretata de decedata si totodata antagonista Sezonului 1.
Sus In jos
[Own]Dana
Mistress
Mistress

MesajSubiect: Re: Singurul dar nu cel din urma (S02E11)   Mier Mai 16, 2018 5:43 pm

Sunt curioasa daca postezi 24 episoade in vreo 4-5 ani daca n-ai putut posta 12 episoade in 3 Laughhh)))

Lasand ironia la o parte, multumim pentru episoade. R.I.P Loquis !

ON : In primul episod Loquis refuza sa se apuce de fumat chiar daca intrase la Spiru. Mai tineti minte cum l-a refuzat pe Daniel ? E un detaliu f important, parerea mea, pentru ca acum, la sfarsitul sezonului, zice cu mare lejeritate ca trebuie sa aiba aceleasi obiceiuri ca cei populari. A muscat un picut din tortul celor din #Them si evident ca nu s-a saturat, evident ca dorinta de faima o sa fie principalul lui obiectiv dar care va fi in mod cert ingreunat de pasagerul intunecat

Melina
Mistress
Mistress

MesajSubiect: Re: Singurul dar nu cel din urma (S02E11)   Mier Mai 16, 2018 5:45 pm

Cine vrea s-o suga sa o suga dar sezonul 2 e MULT MULT mai bun ca 1, din orice fucking punct de vedere. We all love Teo now !

hai cu 12-ele

I fucking hate judgemental people. I'm more like, oh hey you smoke? Good for you.
Oh hey you drink ? Drink the fuck on. You've had sex? Chill! You haven't? Chill! You wear
a lot of make up? Cool. You don't? Well all fucking right. I don't care if you have tattoos
or piercings, I don't care if you have a lot of money or don't, I don't care if you have a
fucked up past. I'm no one to judge and neither are you.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Singurul dar nu cel din urma (S02E11)   

Sus In jos

Singurul dar nu cel din urma (S02E11)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Bun venit pe L-D-S ANIME COMMUNITY :: Sezonul 2-
Mergi direct la: